Nie bój się chodzenia po morzu ...

-ks. Jan Twardowski

 
Z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły – Św. Jana Pawła II, która przypada w tym roku oraz 15. rocznicy śmierci, zespół katechetów naszego Liceum, przygotował wystawę poświęconą życiu Papieża Polaka: „Karol Wojtyła. Narodziny”.
 
Inauguracja ekspozycji miała miejsce na Sali Lustrzanej, dnia 16 października 2020r., w 42. rocznicę wybrania kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową w obecności P. Dyrektor Marty Czekaj, Proboszcza Parafii Krzyża Świętego w Dębicy ks. Andrzeja Surowca, Pana wizytatora z Kuratorium oraz laureatki I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Papieskim „Wolność-dar i zadanie” ucz. kl. 3E Małgorzaty Czaja.
 
Wystawa skierowana była do młodzieży naszej szkoły. Celem wystawy było przypomnienie postaci, która wpłynęła na bieg historii, pokazanie korzeni Św. Jana Pawła II oraz bogactwa Jego życia, osobowości i myślenia.
 
Przygotowana wystawa zabrała w podróż po przełomowych momentach życia Jana Pawła II. Widz uczestniczył w narodzinach małego Lolka; poznał dorosłego Karola z czasu studiów, okupacji i pracy fizycznej w zakładach Solvay; z bliska obserwował powołanie kapłańskie, biskupstwo i obchody Milenium Chrztu Polski; wybrał się z biskupem Wojtyłą na wyprawy kajakowe z młodzieżą. Śledząc kolejne segmenty wystawy, widz powitał nowego papieża na balkonie Bazyliki św. Piotra, przyglądnął się Jego działalności w czasie pontyfikatu, by w końcu towarzyszyć Mu w chorobie i śmierci.
 
 
 
 
 
 
 
 

Tagi: