Nie bój się chodzenia po morzu ...

-ks. Jan Twardowski

W bieżącym roku biblioteka II LO zorganizowała szkolny konkurs biblioteczny W świecie książek. Związany on był z przystąpieniem II LO do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, dzięki któremu biblioteka szkolna wzbogaciła się o prawie 200 nowych pozycji.
Uczestnicy konkursu mieli do wyboru następujące kategorie:
• „Mistrz ilustracji książkowej” – konkurs plastyczny na ilustrację okładki do wybranej książki
• „Moje zakończenie” – konkurs literacki na napisanie nowego, zaskakującego zakończenia wybranego utworu
• „Szkolny Mistrz Recenzji” – konkurs dziennikarski na napisanie recenzji ulubionej książki.
Wyniki konkursu są następujące:
• W kategorii plastycznej I miejsce zajęła Nikola Cich z klasy ID, II miejsce – Oliwia Kornaś z klasy IIE, a III miejsce – Wiktoria Bednarz z klasy ID. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała zaś Sylwia Przybyło z klasy ID.
• Z kolei, w konkursie literackim I miejsce przyznano Kindze Madej z klasy IIB, II miejsce – Pawłowi Szlachcie z klasy IIID, a III miejsce – Sebastianowi Graniczkowskiemu z klasy IIID. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Justyna Kubicka z klasy IIIC.
• W konkursie dziennikarskim jury postanowiło przyznać wyróżnienie Zuzannie Pyzińskiej z klasy IID.
Na dołączonych fotografiach można zobaczyć prace plastyczne, które zdobyły laury w konkursie.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Tagi: