Nie bój się chodzenia po morzu ...

-ks. Jan Twardowski

Pomoc dla Upendo Children’s Home

 

Jak co roku wraz z rozpoczęciem Wielkiego Postu organizujemy w naszym liceum akcję dobroczynną Skrzydła Nadziei.

Chcemy w tym szczególnym czasie podzielić się z najbardziej potrzebującymi swoim sercem oraz tym, co posiadamy.

 

W tym roku naszą uwagę kierujemy bardzo daleko – w stronę Kenii – gdzie siostra Amabilis Gliniecka prowadzi dom dla dziewcząt. Upendo Children’s Home to sierociniec założony przez ludzi dobrej woli w 2000 roku w miejscowości Upendo około 100 kilometrów od Nairobi. Trzy lata temu opieka nad domem została przekazana diecezji Muranga i od tego momentu siostry zakonne wzięły na siebie całą odpowiedzialność za prowadzenie i utrzymanie sierocińca.

Obecnie pod ich opieką znajdują się 54 dziewczyny w wieku od czterech do dwudziestu czterech lat. Bezpośrednio w domu przebywa 16 najmłodszych dziewcząt. Pozostałe mieszkają na stancjach (trzy z nich studiują, pozostałe uczą się w college’u). Siostry codziennie borykają się z licznymi problemami: brak ciepłej wody, zdobycie środków czystości, zorganizowanie pieniędzy na wyprawki szkolne oraz zapłacenie czesnego i stancji. Prace utrudnia fakt, że większość dziewczyn jest bardzo pokrzywdzona przez los, a często także przez swoich najbliższych.

Najmłodsza podopieczna – czteroletnia Stefany – została porzucona przez ojca na targu i tam odnaleziona przez siostry. To tylko jedna z wielu poruszających historii, jakie mogą opowiedzieć siostry o swoich wychowankach. Wśród licznych projektów pomocy, jakie przedstawiła siostra Amabilis, samorząd szkolny podją decyzję o sfinansowaniu zakupu ośmiu łóżek piętrowych i szesnastu materacy dla sierocińca w Upendo.

 

Przed nami sześć tygodni Wielkiego Postu. Dzięki drobnym wyrzeczeniom możemy zebrać potrzebną kwotę i przynieść uśmiech i spokojny sen dziewczynom z Upendo. Szczegółowych informacji dotyczących zbiórki udzielają przewodniczący i skarbnicy poszczególnych klas.

 

Koordynatorem akcji jest Ks. Tomasz Garwol.

 

   


Tagi: