Nie bój się chodzenia po morzu ...

-ks. Jan Twardowski

26 kwietnia podczas akademii poprowadzonej w DK „Kosmos” przez Marię Szydłowską pożegnaliśmy 158 uczniów klas trzecich, z czego 44 zapracowało na świadectwo z wyróżnieniem, a 96 na wzorowe zachowania. Klasą z najwyższą średnią okazała się 3A. Po paru słowach wstępu od pani dyrektor zostały przyznane dyplomy i drobne upominki w następujących kategoriach: osiągnięcia naukowe, mistrzowie frekwencji, rysunek techniczny, osiągnięcia sportowe, osiągnięcia artystyczne, wolontariat i krwiodawstwo.
Po rozdaniu nagród przyszedł czas na część artystyczną, przygotowaną przez klasę IID pt. Maturjany 2018. W tej części nasi maturzyści również zostali nagrodzeni, ale za osiągnięcia w nieco innych dziedzinach. Uczniowie wraz z nauczycielami uznali, że Aleksander Giza ma najbardziej czarujące oczy, najszlachetniejsze serce posiada Weronika Małek, najprzystojniejszym chłopcem w II LO jest Mikołaj Siarkowski, duszą towarzystwa – Mateusz Pieczonka, mistrzem riposty – Kacper Ciołkosz, zaś konstruktywnym krytykiem – Tomasz Grzybowski. Tytuł królowej mediów społecznościowych został przyznany Paulinie Kukułce, za duszę artystyczną szkoły uznano Maję Sowińską, a za wznoszącą się gwiazdę – Sebastiana Graniczkowskiego. Atletką roku została Marcelina Misielak, natomiast odpowiednikiem Roberta Lewandowskiego – Hubert Zdziebło. Z kolei, za najlepszego tancerza szkoły uznano Michała Kudrę. Najlepsza grupa taneczna w szkole zaś to klasa IIIE.
Po ogłoszeniu wszystkich laureatów został wyświetlony film ze wspomnieniami z ostatnich 3 lat. Mamy nadzieję, że tegoroczni absolwenci nie zapomną chwil spędzonych w II LO. Życzymy im wysokich wyników na egzaminie maturalnym.

Autorka tekstu: Maja Kipa z klasy ID o profilu dziennikarsko-prawniczym
Autor zdjęć: Patryk Cudak z klasy ID

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Tagi: