Nie bój się chodzenia po morzu ...

-ks. Jan Twardowski

 „POSKROMIENIE ZŁOŚNICY”  w wykonaniu grupy teatralnej TALIA  przyjęte owacją na stojąco!

Premiera tego spektaklu miała się odbyć w marcu poprzedniego roku, niestety ze względu na pandemię musiała zostać przełożona, zespół dwukrotnie zmieniał również obsadę sztuki. Dziś (16.06.20201r.) w końcu mogliśmy oglądnąć sztukę „Poskromienie złośnicy”  na podstawie komedii W. Szekspira. W spektaklu zobaczyliśmy  młodych, utalentowanych  aktorów- amatorów, którzy świetnie odegrali swoje role:

Patrycję  Pigułę jako Kasię

Michała Michonia jako Petrucia

Pawła Bogacza jako Lucencja

Zuzannę Grecką jako Biankę

Jana Wolickiego jako Trania

Kingę Sikorę jako Bellę

Jakuba Jaskota jako Baptistę Minolę

Kacpra Bombę jako Hortensja

Kingę Bryg jako Wdówkę

Karola Cieślę jako Gremia

Natalię Szukałę jako Koleżankę Bianki  

Adama Bacharę jako Grumia

Opracowaniem muzycznym zajęła się  Kinga Sikora, a charakteryzacją – Katarzyna Rojek. Za zdjęcia i plakat odpowiadała  Wiktoria Kwiatek. Autorką  scenariusza opartego na komedii Szekspira  i reżyserem spektaklu  była pani  Katarzyna Lamberska-Kot .

Grupa teatralna TALIA chciała serdecznie podziękować dyrekcji i nauczycielom II Liceum Ogólnokształcącego  za wsparcie, panu Janowi Borkowi – Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Kultury i pracownikom DK Śnieżka- zwłaszcza  panu Krzysztofowi Czerni za pomoc w organizacji spektaklu. Ogromne podziękowania należą się również panu  Andrzejowi Kwiatkowi z debica.tv za nagranie spektaklu oraz właścicielom Pizzerii Hades w Dębicy za okazaną bezinteresowną pomoc i czas! 

Dziękujemy wszystkim, którzy byli dziś z nami –wspaniałej publiczności i tym, którzy zawsze nas wspierają! Do zobaczenia na następnej premierze!

 

 

 


 


Tagi: