Nie bój się chodzenia po morzu ...

-ks. Jan Twardowski

Z ogromną radością informujemy, że nasze liceum zajęło II miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Zwolnionych z Teorii!!!

Szczególnie dziękujemy uczniom, którzy realizowali projekty społeczne w tym roku szkolnym.

Koordynatorem projektu w II LO jest pani Urszula Deszcz oraz pani dyrektor Marta Czekaj, pani Monika Kuczyńska i pani Iwona Stasiowska.

“Ranking Szkół Zwolnionych z Teorii to nowa forma wyróżniania szkół, w którym wyznacznikiem są kompetencje miękkie. Tworzony jest on w oparciu o wyniki uczniów w praktycznej Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii.

Zwolnieni z Teorii to ogólnopolska olimpiada wspierająca uczniów w realizacji projektów społecznych. Uczniowie, działając dla innych, zdobywają kompetencje potrzebne w pracy i prawdziwym życiu – współpracy, zarządzania swoim czasem i budżetem, rozwiązywania problemów. Przy okazji uczestnicy zdobywają międzynarodowe certyfikaty, pomagające dostać wymarzoną pracę lub dostać się na studia za granicą.

Uczestnicy olimpiady działają w zespołach i mają za zadanie zrealizowanie własnego projektu społecznego, czyli lokalnej inicjatywy zmieniającej otoczenie na lepsze. Wspierają ich w tym materiały umieszczone na naszej platformie internetowej. Każdy uczestnik, który ukończy projekt zostaje finalistą olimpiady, a najlepsi dostają wyróżnienia w rozmaitych kategoriach. To właśnie wyniki finalistów wpływają na to, które miejsce w Rankingu zajmie szkoła, którą reprezentują.

W obecnym rankingu znajduje się 289 szkół z całej Polski.

Wyniki rankingu zostały ogłoszone na uroczystej Gali online 2. czerwca 2020 (link: https://www.facebook.com/zwolnienizteorii/videos/733453697194840/)

Dziękujemy wszystkim nauczycielom i dyrektorom, którzy zmieniają edukację i wspierają uczniów w rozwoju kompetencji przyszłości”

/źródło: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/

 

 


Tagi: