Biblioteka

Tutaj możesz skorzystać z naszej bazy lektur : )

 

 

Biblioteka powstała wraz z rozpoczęciem działalności liceum, tj. 1 września 2006 r. i ciągle się rozwija. Znajduje się na parterze szkoły, naprzeciwko gabinetu dyrekcji. Obecnie w bibliotece zgromadzonych jest ponad 3000 książek, broszur, dokumentów filmowych, dźwiękowych i czasopism przydatnych w codziennej praktyce szkolnej. Można tu wypożyczyć nie tylko lektury szkolne, ale i podręczniki, książki popularnonaukowe, literaturę piękną spoza kanonu lektur oraz słowniki. Księgozbiór biblioteki na bieżąco jest wzbogaca

ny o nowe nabytki, zgodnie z czytelniczymi preferencjami. Nasza biblioteka jest nie tylko wypożyczalnią książek, ale również czytelnią, gdzie młodzież chętnie spędza przerwy, gawędząc i korzystając z Internetu. Często odbywają się tutaj zajęcia pozalekcyjne. W bibliotece znajduje się także Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej – stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu oraz punkt ksero.

 

 


GODZINY PRACY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

 

                        Poniedziałek: 7:00 – 15:00

                        Wtorek: 7:00 – 15:00

                        Środa: 7:00 – 15:00

                        Czwartek: 7:00 – 15:00

                        Piątek: 7:00 – 14:30

 


 

KONKURS BIBLIOTECZNY!!!

W ramach Tygodnia Bibliotek przypadającego  na początku maju biblioteka szkolna II LO w Dębicy organizuje kolejną edycję konkursu, którego celem jest popularyzacja klasyki literatury polskiej i zagranicznej. Każdy uczestnik konkursu może  wcielić się w jedną wybraną przez siebie postać literacką występującą w lekturach szkolnych do liceum ogólnokształcącego.

Osoby chętne do udziału w konkursie proszone są o przebranie się za bohaterów literackich (ważny jest strój, charakteryzacja i rekwizyty), a następnie wykonanie zdjęcia w zainscenizowanej scenografii (w domu, ogrodzie). Fotografie prosimy przesyłać do 22 maja 2020 r. na adres mailowy iwonag4@op.pl lub istas@poczta.onet.pl . Zdjęcia zostaną wystawione do oceny, której dokona cała społeczność szkolna. Każdy uczeń i nauczyciel będzie miał możliwość zagłosowania na wybranego ucznia – postać ze zdjęcia.

Na zwycięzców konkursu czekają nagrody i… popularność wśród rówieśników!

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!!! 

 

 

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych uczestnika konkursu


Dzięki uprzejmości Julii Bażeli można korzystać z przygotowanej przez nią bazy lektur w formacie pdf.