Biblioteka

Tutaj możesz skorzystać z naszej bazy lektur : )

 

 

Biblioteka powstała wraz z rozpoczęciem działalności liceum, tj. 1 września 2006 r. i ciągle się rozwija. Znajduje się na parterze szkoły, naprzeciwko gabinetu dyrekcji. Obecnie w bibliotece zgromadzonych jest ponad 3000 książek, broszur, dokumentów filmowych, dźwiękowych i czasopism przydatnych w codziennej praktyce szkolnej. Można tu wypożyczyć nie tylko lektury szkolne, ale i podręczniki, książki popularnonaukowe, literaturę piękną spoza kanonu lektur oraz słowniki. Księgozbiór biblioteki na bieżąco jest wzbogaca

ny o nowe nabytki, zgodnie z czytelniczymi preferencjami. Nasza biblioteka jest nie tylko wypożyczalnią książek, ale również czytelnią, gdzie młodzież chętnie spędza przerwy, gawędząc i korzystając z Internetu. Często odbywają się tutaj zajęcia pozalekcyjne. W bibliotece znajduje się także Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej – stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu oraz punkt ksero.

 

 


GODZINY PRACY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

 

                        Poniedziałek: 7:00 – 15:00

                        Wtorek: 7:00 – 15:00

                        Środa: 7:00 – 15:00

                        Czwartek: 7:30 – 14:30

                        Piątek: 7:00 – 14:30

 


Regulamin szkolnego konkursu „Czy znasz lektury szkolne?”

Uwaga konkurs biblioteczny „Czy znasz lektury szkolne?”

Proszę rozwiązać krzyżówkę, wyjaśnić hasło i oddać całe rozwiązanie (hasła do krzyżówki oraz wyjaśnienie hasła) do biblioteki szkolnej do końca kwietnia. Spośród autorów poprawnych rozwiązań w każdej kategorii klasowej rozlosujemy talony do Empiku. Powodzenia.

dla klasy I

dla klasy II

dla klasy III

Uwaga konkurs biblioteczny – Literackie metamorfozy.

Regulamin


Dzięki uprzejmości Julii Bażeli można korzystać z przygotowanej przez nią bazy lektur w formacie pdf.