Nie bój się chodzenia po morzu ...

-ks. Jan Twardowski

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia na szkolnej sali gimnastycznej uczniowie mieli szansę obejrzeć przygotowane przez szkolnych kolegów i koleżanki z klasy IA przedstawienie jasełkowe. Tegoroczne jasełka nie tylko były zaskakujące, ale i wyjątkowe.

Żwawe przekroczenie progu II LO, uśmiech i nowy entuzjazm były widoczne na twarzach każdej osoby przychodzącej przed świętami złożyć sobie życzenia z kolegami, koleżankami i nauczycielami.
Już o godzinie 8.30 odbyła się pierwsza tura przedstawienia. Na początku spotkania pani dyrektor Marta Czekaj odczytała dotychczasowe osiągnięcia uczniów i złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia. Kiedy przyszła kolej na część artystyczną, uczniowie mieli okazję wprowadzić swoje umysły we wspaniały klimat. Aktorzy pochwalili się swoimi talentami aktorskimi oraz umiejętnościami wokalnymi.

Odegrane w tym roku przez klasę IA przedstawienie opisywało historię ludzkości od stworzenia człowieka aż do przyjścia Chrystusa na świat. W ciekawy sposób ukazany został pierwszy grzech, który sprowadził na ludzi nieszczęścia. Jednak miłość Boga zniosła nawet tak ciężką winę i wywyższyła człowieka ponad wszelkie stworzenia. Całkowicie radosny nastrój wprowadziła wyśpiewana kolęda pt. Bóg się rodzi. Na zakończenie szkolnych uroczystości ksiądz Tomasz Garwol poświęcił opłatek, który miał towarzyszyć przy wigilijnym spotkaniu z wychowawcami w klasach.

Z każdej strony słyszalne kolędy, czy to w salach, czy na korytarzu, wprowadzały w wspaniały nastrój świątecznych chwil. Mimo, że ze szkołą trzeba było się pożegnać na kilka dni, wszyscy z wielką radością wyruszyli do swoich domów świętować pamiątkę narodzenia Chrystusa. Wesołych Świąt!

Autorka tekstu: Klaudia Wymysłowska z klasy ID o profilu dziennikarsko–prawniczym

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Tagi: