Nie bój się chodzenia po morzu ...

-ks. Jan Twardowski

6 października 2019 roku zakończył się festiwal Przemiany w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu było jedzenie. Omawiano, dyskutowano, analizowano wszystkie etapy – od produkcji do problemów z utylizacją resztek.

Z naszego punktu widzenia najważniejszy było wystąpienie piątki wspaniałych: Natalia Szukała, Mateusz Szynal, Sara Wójcik, Kacper Wygonik i Marika Zapór przedstawiali biodezintegrator. Projekt, który pochłonął kilka miesięcy ich życia. Projekt, który sprawi, że świat stanie się lepszy. Nawet, jeśli będzie to niewielki fragment świata.

Brawurowo prowadzone wystąpienie, żywiołowa reagująca publiczność, dziesiątki pytań na które odpowiadano z taką finezją, rzeczowością i rzetelnością, że relacja powinna być pokazywana jako wzorzec wystąpień publicznych. Najstarsi warszawiacy wspominają, że od czasu hołdu Fryderyka Hohenzollerna żadne publiczne wystąpienie nie miało w stolicy równie życzliwego przyjęcia.


Tak, zwiedzaliśmy Warszawę.Tak – uczestniczyliśmy również w innych festiwalowych atrakcjach,tak – jedliśmy robaki, pasikoniki i próbowaliśmy innych smaków przyszłości. Jednym słowem – było fantastycznie!


Opiekunowie: Małgorzata Ostrowska i Sławomir Surowiec

 

 


Tagi: